Eksperci

>

Olga Kozierowska

Olga Kozierowska

Olga Kozierowska

Sukces Pisany Szminką
Dziennikarka, działaczka społeczna, mówczyni motywacyjna, trenerka

ŻYCIORYS

Businesswoman, dziennikarka, trenerka biznesu, mówczyni motywacyjna, ekspertka od życiowych zmian – promotorka sukcesu kobiet. Absolwentka University of Plymouth, Amsterdam School of Business i Uniwersytetu Warszawskiego. Po latach pracy w międzynarodowych korporacjach (np. KLM, Uniliver, DPD), gdzie piastowała stanowiska menedżerskie, w tym regionalne, odpowiadając za Marketing i Komunikację w 14 krajach regionu CSEE. , w 2008 roku założyła organizację na rzecz wspierania przedsiębiorczości kobiet „Sukces pisany szminką”. Pod tą samą nazwą w latach 2010-2012 prowadziła autorski program w TVN 24, a od 2014 związana jest z grupą Eurozet, gdzie prowadzi dwie audycje radiowe. Życie zawodowe dzieli między media, biznes i działalność społeczną. Pomysłodawczyni ogólnopolskiego konkursu „Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku”, który przyznaje nagrody od 2008 roku (przewodniczącą jury jest dr Irena Eris).
Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką prowadzi największy program aktywizacji zawodowej kobiet w Polsce „Sukces TO JA”, wspierany przez Fundację Coca-Cola w Atlancie. Do 2018 roku Fundacja przeszkoliła ponad 21 000 kobiet, a sieć lokalnych Ambasadorek programu “Sukces TO JA” obecnie rozwija się w 32 miastach Polski.
Keynote speaker wielu konferencji dot. promocji kobiet i roli różnorodności na rynku. Autorka wykładów i książek, m.in. Sukces pisany szminką (2010), Mój przyjaciel kryzys (2017) oraz motywacyjnej aplikacji mobilnej dla kobiet „MyOla”.

Współtwórczyni klubu Champions of Change 2 działającego na rzecz rozwoju i wdrażania polityki diversity and inclusion 3 w największych firmach w Polsce. Laureatka wielu prestiżowych nagród. W 2014 roku trafiła do grona 25 liderów Polski na przyszłe 25 lat, a w 2018 otrzymała prestiżową nagrodę Women’s Tertiary European Award. Prywatnie jest mamą trójki dzieci.

Obszary, w których doradza:

  • kobiecy empowerment
  • występy publiczne i sztuka autoprezentacji
  • marketing
  • networking