Mentorki

>

Urszula Herman

Urszula Herman

Urszula Herman

Pelvifly
Co-Founder and CEO

ŻYCIORYS

Prezes zarządu i założycielka start-upu Pelvifly. Stworzyła rozwiązanie, które zrewolucjonizowało branżę telemedyczną i rozwiązuje problem tysięcy kobiet w Polsce, a docelowo milionów na świecie. Pomysłodawczyni produktu i aplikacji, które pozwalają na rehabilitację oraz trening dna miednicy u kobiet. Za ich pomocą staruje się motylkiem w aplikacji:)

Doktorantka na Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum, pionierka we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań telemedycznych w profilaktyce i terapii dysfunkcji dna miednicy. Laureatka licznych nagród i stypendiów za osiągnięcia naukowe (stypendium dla najlepszych doktorantów UJCM, Grant Adamed, Polskie Towarzystwo Telemedycyny i eZdrowia). Gdy narodził się pomysł wykorzystania nowych technologii nawiązała współpracę z inżynierami z Doliny Krzemowej (USA). Dzięki temu udało się jej połączyć najnowocześniejszą technologię z medycyną.

PelviFly został doceniony przez międzynarodowych ekspertów i noblistów: jako jedyny startup z Polski znalazł się wśród 10 projektów wybranych z 22 krajów Świata, które mają potencjał zmienić politykę zdrowotną na świecie i rozwiązać globalne problemy. Prezentacja odbyła się przez Niemieckim Ministrem Zdrowia podczas Globalnego Kongresu Zdrowia w Berlinie ( World Health Summit).

Laureatka tytułu Biznesowoman 2016 z kategorii Start-up.

Zainteresowania: seksuologia, bieganie, sztuka art Deco.