Mentorki i mentorzy

>

Michał Majcherek

Michał Majcherek

Michał Majcherek

Grydsen LAB
Prezes Zarządu

ŻYCIORYS

Od 1993r. zawodowo specjalizuje się w zarządzaniu i finansowaniu rozwoju organizacji, od 2010r. koncentruje się na wspieraniu innowacyjności firm i współpracy biznesu z jednostkami naukowymi. Zbierał doświadczenia na różnych stanowiskach (w tym dyrektorskich) w krajowych i międzynarodowych korporacjach finansowych (14 lat), administracji rządowej (2 lata), organizacji pozarządowej (5 lat), uczelni (6 lat) oraz prowadząc własną firmę doradczą. Od 2019 roku kieruje spółką Grydsen, pracującą nad innowacyjnymi narzędziami terapeutycznymi z wykorzystaniem VR (www.grydsen.pl) .

Wraz z zespołem od 2010r. pozyskał i realizował na rzecz różnych instytucji projekty związane ze wspieraniem innowacyjności i współpracy nauka-biznes, dofinansowane z budżetu UE na kwotę ok. 80 mln zł.

Ukończył w 1997 r. studia magisterskie na Wydziale Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, a w 2017 r. na Wydziale Rolnictwa i Biotechnologii UTP w Bydgoszczy obronił pracę doktorską dotyczącą wykorzystania biomasy jako odnawialnego źródła energii.

 

Obszary, w których doradza:

  • wszystkie aspekty finansów przedsiębiorstwa,
  • biznes plan,
  • współpraca biznes-nauka.