EWA

16 września Masterclass

To wydarzenie, na które zapraszamy przedstawicieli branży rolno-spożywczej, środowiska startupowego, naukowego, fundusze i wszystkie zainteresowane tematyką osoby. Masterclass pod tytułem “Let’s celebrate – Międzynarodowy Dzień Ochrony Warstwy Ozonowej” to:

  • debata “Ślad węglowy vs startupy”
  • networking warsztatowy “Jak wdrożyć zrównoważone rozwiązania do
    swojej firmy i zmniejszyć ślad węglowy?”

Liczba miejsc ograniczona. W celu uczestnictwa należy wypełnić formularz rejestracyjny.

EMPOWERING WOMEN IN AGRIFOOD

To 5-miesięczny program akceleracyjny realizowany przez EIT FOOD i Fundację Edukacyjną Perspektywy. Uczestniczki otrzymają w jego ramach wsparcie wyjątkowych Mentorek i Mentorów mających doświadczenie w branży rolno-spożywczej – cykl szkoleń o sztuce prowadzenia biznesu i skrojone pod ich potrzeby porady wybitnych ekspertów z branży.

Dlaczego

Czy wiesz, że według raportu z 2018 roku przygotowanego przez Startup Poland jedynie w 26 % polskich startupów kobieta występuje wśród założycieli? Wspólnie zwiększmy udział kobiet na polskiej scenie startupowej.

Cel

Celem tego programu jest motywowanie kobiet na wczesnym etapie kariery do wykorzystania ich potencjału, zapewnienie im odpowiedniej wiedzy, wsparcia i dostępu do sieci kontaktów, aby mogły pomyślnie założyć i rozwijać zrównoważoną działalność biznesową.

Jak

Poprzez specjalnie opracowany cykl spotkań, warsztatów i wydarzeń, indywidualną relację mentoringową, konsultacje z ekspertami oraz budowanie sieci kontaktów w okresie lipiec 2021 – listopad 2021.

Dla Kogo

Projekt przeznaczony jest dla grupy 10 kobiet, które przez 5 miesięcy będą uczestniczyć w programie warsztatowo-mentoringowym opracowanym z myślą o specyficznych wyzwaniach kobiet w zakresie przedsiębiorczości.

Etapy rekrutacji

Zgłaszanie apikacji.

Rozmowy kwaifikacyjne.

Ogłoszenie wyników.

Elementy programu

1-3 lipca 2021

Matchmaking – zapoznanie par mentoringowych oraz pierwsze warsztaty i szkolenia online

16 – 17 września 2021

“Let’s celebrate – International Day for the Preservation of the Ozone Layer” Dyskusje, warsztaty, networking

17 listopad 2021

“Let’s do it!”- konkurs pitchingowy z nagrodami

Lipiec – Październik

Seria warsztatów. 

Kryteria

• Identyfikowanie się jako kobieta

• Pomysł na firmę, fundację lub prowadzenie firmy w sektorze rolno-spożywczym, jednak nie dłużej niż 2 lata

• Lokalizacja w regionie objętym Regional Innovation Scheme (RIS) – w Polsce: województwa łódzkie, lubelskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie, podlaskie, wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie, opolskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, zachodniopomorskie, region mazowiecki z wyłączeniem Warszawy

• Jeżeli uzyskałaś już finansowanie ze środków prywatnych lub publicznych to musi ono wynosić mniej niż 30.000 EUR

• Zobowiązanie do uczestnictwa w programie i udziału w zaplanowanych w jego ramach wydarzeniach

MENTORKI I MENTORZY

Urszula Mikiewicz

Urszula Mikiewicz

Dolnośląska Zielona Dolina
Menadżer ds. rozwoju

Maciej Otrębski

Maciej Otrębski

Roślinnie jemy
Strategic Partnership Manager

Dawid Sokołowski

Dawid Sokołowski

Zwyczajny obiad
CEO

Dobrosława Gogłoza

Dobrosława Gogłoza

Otwarte klatki
Head of strategy

Łukasz Pelowski

Łukasz Pelowski

Secret Garden
Founding General Director

Katarzyna Geiger

Katarzyna Geiger

MBP Solutions
Head of Supply Chain

Łukasz Pietrzkiewicz

Łukasz Pietrzkiewicz

Fluid S.A.
COO

Justyna Wysocka – Golec

Justyna Wysocka – Golec

Plan Be
COO

Bartosz Podhorodecki

Bartosz Podhorodecki

Agritech Hub Fund
Investment Manager

Agnieszka Klucznik-Tӧrő

Agnieszka Klucznik-Tӧrő

European Commission
Independent expert of the Green Deal programme

O NAS

ORGANIZATORZY

Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT) jest organem UE utworzonym przez Unię Europejską w 2008 r. w celu wzmocnienia potencjału innowacyjnego Europy. EIT Food to ogólnoeuropejskie konsorcjum działające w dziedzinie przedsiębiorczości i innowacji w sektorze rolno-spożywczym. Członkowie społeczności EIT Food to globalni gracze w branży spożywczej: ponad 85 partnerów z czołowych firm, ośrodków badawczych i uniwersytetów.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy to niezależna ogólnopolska organizacja non-profit powołana 1 czerwca 1998 r. w celu promocji i wspierania edukacji. Od 15 lat wspieramy dziewczyny w wyborze kierunków technicznych i ścisłych w ramach akcji Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!. Prowadzimy też szereg działań inspiracyjnych dla młodych kobiet w technologiach i nauce: IT for SHE,  Lean in STEM, Girls go start-up! Academy, Shesnnovation, Dziewczyny do nauki!, LederSHEp Academy, NTDD MasterClass, a także program stypendialny dla studentek informatyki: “Nowe technologie dla dziewczyn”. Jesteśmy również organizatorami Perspektywy Women in Tech Summit – największego wydarzenia dla kobiet w technologiach w tej części świata.

PARTNERZY

Icos Capital to fundusz venture capital z siedzibą w Amsterdamie specjalizujący się w inwestycjach deep-tech & sustainability w sektorach takich jak foodtech, agritech, (bio)chemia i przemysł 4.0. Fundusz inwestuje w startupy na etapie Serii A/B mające swoje siedziby na terenie Europy lub Izraela.

Agro Profil to magazyn rolniczy tworzony przez pasjonatów rolnictwa. Naszą misją jest wsparcie rolników w uzyskiwaniu wysokich plonów.

KONTAKT

Elżbieta Wyraz

Elżbieta Wyraz

Koordynatorka programu EWA

e.wyraz@perspektywy.pl