III edycja SHESNNOVATION ACADEMY

Dlaczego

Czy wiesz, że według raportu z 2018 roku przygotowanego przez Startup Poland jedynie w 26 % polskich start-upów kobieta występuje wśród założycieli? Chcemy, by coraz więcej kobiet otrzymało odpowiednie narzędzia i kompetencje, by osiągnąć sukces zawodowy i spełniać marzenia.

Cel

Założenie swojego własnego start-upu poprzez zbudowanie niezbędnych kompetencji, zarówno biznesowych, jak i miękkich oraz poprzez wsparcie mentorek i ekspertek programu SHESNNOVATION Academy.

Jak

Poprzez specjalnie opracowany cykl spotkań, warsztatów i seminariów, spotkań z mentorami i ekspertami. Współpraca uczestniczki (Mentee) z Mentorką będzie się odbywać na zasadzie 1:1.

Dla kogo

Projekt SHESNNOVATION Academy skierowany jest głównie do studentek, doktorantek i absolwentek kierunków technicznych i ścisłych, ale także do wszystkich innych kobiet, które chcą założyć własny start-up technologiczny.

0
Uczestniczek
0
Mentorek i Mentorów
0
Spotkań
0
Miesięcy

MENTORKI I MENTORZY III EDYCJI

[/vc_column]

KONKURS
SHESNNOVATION

Znamy już finalistki konkursu pichingowego w ramach III edycji Shesnnovation Academy!

Występ na finałowej gali poprzedzony był etapem preselekcji, w którym uczestniczki III edycji Shesnnovation Academy przygotowały swoje mini-biznes plany oraz 3 min. pitch. Do finału zakwalifikowało się 10 startupów.

Z pośród nich podczas gali finałowej, która miała miejsce 8 czerwca w ramach Perspektywy Women in Tech Summit wyłoniono 3 najlepsze:

I miejsce zajęła Lucyna Szaszkiewicz i jej startup 1 strike
II miejsce zajęła Dominika Jacejko i jej startup fUture
III miejsce zajęła Aneta Mielewczyk i jej startup Waltoria.
Decyzją jury konkursu przyznano jedno wyróżnienie, które otrzymała Aleksandra Żyłka i jej startup Velnventor.

GALA
SHESNNOVATION

Gala konkursu Shesnnovation Academy odbyła się 8 czerwca 2022 w ExpoXXI w Warszawie podczas konferencji Perspektywy Women in Tech Summit 2022.

Wydarzenie rozpoczęło się od zapowiedzi raportu „Wartości młodych. Jakiego świata chcą młode osoby, młode liderki/liderzy, przedsiębiorczynie/przedsiębiorcy, studentki/studenci kierunków technicznych i ścisłych oraz naukowczynie/naukowcy?”.

Jednak głównym elementem programu był konkurs pitchingowy,  10 odważnych start-uperek przedstawiło swoje pomysły na biznes.

 

W skład Jury wchodzili:

⭐️ Natalia Bozek (Wiceprezeska Banku Handlowego),
⭐️ Joanna Zdulska (Citibank Europe Plc Information Security Professional Group Manager),
⭐️ Aga Maciejowska (CEO&co-founder at Plan Be Eco)
⭐️ Magdalena Surowiec (Partner at Unfold.vc).

Gala zakończyła się warsztatem o leadershipie, który poprowadziła Magdalena Surowiec.

O NAS

ORGANIZATORZY

Fundacja Edukacyjna Perspektywy to niezależna ogólnopolska organizacja non-profit powołana 1 czerwca 1998 r. w celu promocji i wspierania edukacji. Od 15 lat wspieramy dziewczyny w wyborze kierunków technicznych i ścisłych w ramach akcji Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!. Prowadzimy też szereg działań inspiracyjnych dla młodych kobiet w technologiach i nauce: IT for SHE,  Lean in STEM, Girls go start-up! Academy, Shesnnovation, Dziewczyny do nauki!, LederSHEp Academy, NTDD MasterClass, a także program stypendialny dla studentek informatyki: “Nowe technologie dla dziewczyn”. Jesteśmy również organizatorami Perspektywy Women in Tech Summit – największego wydarzenia dla kobiet w technologiach w tej części świata.

The Citi Foundation works to promote economic progress and improve the lives of people in low-income communities around the world. The Citi Foundation works to promote economic progress and improve the lives of people in low-income communities around the world. The company invests in efforts that increase financial inclusion, catalyze job opportunities for youth, and reimagine approaches to building economically vibrant cities.

PARTNER MERYTORYCZNY

PARTNER

Top 500 Innovators – stowarzyszenie młodych innowatorów działających na styku nauki z biznesem, którzy przeszli trening z zakresu komercjalizacji wyników badań i tworzenia innowacyjnych przedsiębiorstw w Dolinie Krzemowej (m.in. na Stanford University, Berkeley).

Urząd Patentowy RP realizuje swoje podstawowe zadania w zakresie:

KONTAKT

dr inż. Anna Gayer

dr inż. Anna Gayer

Koordynatorka programu Shesnnovation Academy

a.gayer@perspektywy.pl

Joanna Lisiecka

Joanna Lisiecka

Dyrektorka Programowa - Perspektywy Women in Tech

j.lisiecka@perspektywy.pl