II EDYCJA Shesnnovation Academy

To półroczny program akceleracyjny realizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy i Citi Foundation ze wsparciem merytorycznym Fundacji Kronenberga. Uczestniczki otrzymają w jego ramach wsparcie wyjątkowych Mentorek i Mentorów – wielkich gwiazd biznesu technologicznego – CEO firm oraz startupów, które osiągnęły rynkowy sukces, cykl szkoleń o sztuce prowadzenia biznesu i skrojone pod ich potrzeby porady wybitnych ekspertów z branży.

KONKURS
SHESNNOVATION

Druga edycja konkursu SHESNNOVATION na najlepszy kobiecy start-up miała swój finał podczas Gali 31 maja 2021 roku! Uczestniczkami konkursu mogły być wyłącznie uczestniczki II edycji Shesnnovation Academy.

Konkurs był podzielony na dwa etapy:
– preselekcji (formularz, oświadczenie, 2-minutowy pitch deck),
– pitching finałowy (2-minutowy pitch).

W sesji pichingowej wzięło udział 12 start-upów, a zwyciężczynie to:

Barbara Klaudel, MIDAS z nagrodą 15.000PLN

Aleksandra Szymańska, The Woof z nagrodą 10.000PLN

Paulina Skupin – Mrugalska, Pharmaceutical Preformulation Services z nagrodą 5.000PLN

GALA
SHESNNOVATION

Gala konkursu Shesnnovation Academy odbyła się 31 maja 2021 roku online na platformie Swapcard!

Wydarzenie rozpoczęło się od zapowiedzi raportu „Przywództwo Kobiet 2021: Generacyjny wymiar kobiecego przywództwa w technologiach i przedsiębiorczości”. Jednak głównym elementem programu był pitching 12 odważnych start-uperek, które w czasie pandemii bez wahania porwało się na założenie własnej działalności biznesowej!

W skład Jury wchodzili:

Michał Dżoga – Global Partnerships & Initiatives, EMEA Territory Director, Intel
dr Bianka Siwińska – CEO Fundacji Edukacyjnej Perspektywy
Magdalena Surowiec – Managing Partner, Leonarto VC
Karolina WojtasInvestment Manager, Icos Capital
Joanna Zdulska – Information Security Professional Group Manager, Citibank Europe Plc

W czasie wydarzenia mieliśmy okazję spotkać się ze światem polskiego start-upu: keynote speech Grega Albrechta (CEO Albrecht&Partners), a także wziać udział w fireside chat z Piotrem Hołubowiczem (CEO SEEDiA), Agatą Szczeszak (CEO Lumekko),  Justyną Wysocką-Golec (CEO LGM S.A.) i Elżbietą Wyraz (Koordynatorką Shesnnovation).

13 ODWAŻNYCH, czyli start-upy, które powstały w czasie trwania II edycji programu Shesnnovation Academy!

Aleksandra Józefaciuk i startup Startapka – to nauka przedsiębiorczości w postaci symulacyjnej gry mobilnej, w której użytkownik rozwija wirtualną karierę zawodową na 3 ścieżkach kariery: korporacyjnej, start-upowej oraz freelancerskiej poprzez realizację mini-gier.

Natalia Kaszyca i startup Kolchis Sp. z.o.o. – więcej informacji wkrótce.

Barbara Klaudel i startup MIDAS – to narzędzie do tworzenia, zarządzania i analizy zbiorów danych medycznych. Powstał w odpowiedzi na problem ochrony danych pacjentów i braku narzędzi do pełnej ich anonimizacji.

Yelzaveta Koliechkina i startup Easy Recycle – to aplikacja mobilna, która jest kompletnym przewodnikiem w temacie sortowania i recyclingu odpadów komunalnych.

Weronika Kołodziej i startup PayDay – to serwis internetowy oraz aplikacja mobilna wykorzystująca sztuczną inteligencję w celu parowania kandydatów do pracy z przedsiębiorcami.

Aleksandra Kuta i startup Decloths – to platforma szycia na miarę online.
Klient konfiguruje wymarzone ubranie na stronie www, robi sobie zdjęcie z którego algorytmy AI pobierają wymiary ciała i zamawia ubranie.

Kamila Malanowicz i startup Runbotics – to rozwiązanie typu RPA umożliwiające tworzenie i uruchamianie przepływów – listy kroków/zdarzeń, które wykonują się na komputerze/w przeglądarce/na smartfonie.

Joanna Maraszek i fundacja Planet-A – to think tank komunikacyjny i edukacyjny, który powstał w celu zwiększania skuteczności przekazu dotyczącego klimatu i środowiska.

Magdalena Mielewczyk i startup ŁAP TO – to platforma do rezerwowania usług dla zwierząt online. Pozwala biznesom z branży pet care zarządzać kalendarzem usług i budować swoją reputację online.

Emilia Paszkowska i startup Emilia Paszkowska – opis wkrótce.

Aleksandra Szymańka i startup The Woof to smart obroża dla psów. Chcemy zmienić to, w jaki sposób właściciele zwierząt dbają o swoich podopiecznych, dając im narzędzia pozwalające na ich lepsze zrozumienie.

Karolina Tądel i startup HerMetrium – to aplikacja wspierająca
Kobiety w profilaktyce raka szyjki macicy. Co minutę gdzieś na świecie pada ta diagnoza, a wciąż niewiele z nas wykonuje regularnie to badanie.

Paulina Wardęga i startup Heroify Sp. z o.o. – opis wkrótce.

O NAS

ORGANIZATORZY

Fundacja Edukacyjna Perspektywy to niezależna ogólnopolska organizacja non-profit powołana 1 czerwca 1998 r. w celu promocji i wspierania edukacji. Od 15 lat wspieramy dziewczyny w wyborze kierunków technicznych i ścisłych w ramach akcji Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!. Prowadzimy też szereg działań inspiracyjnych dla młodych kobiet w technologiach i nauce: IT for SHE,  Lean in STEM, Girls go start-up! Academy, Shesnnovation, Dziewczyny do nauki!, LederSHEp Academy, NTDD MasterClass, a także program stypendialny dla studentek informatyki: “Nowe technologie dla dziewczyn”. Jesteśmy również organizatorami Perspektywy Women in Tech Summit – największego wydarzenia dla kobiet w technologiach w tej części świata.

The Citi Foundation works to promote economic progress and improve the lives of people in low-income communities around the world. The Citi Foundation works to promote economic progress and improve the lives of people in low-income communities around the world. The company invests in efforts that increase financial inclusion, catalyze job opportunities for youth, and reimagine approaches to building economically vibrant cities.

PARTNER MERYTORYCZNY

PARTNER

Top 500 Innovators – stowarzyszenie młodych innowatorów działających na styku nauki z biznesem, którzy przeszli trening z zakresu komercjalizacji wyników badań i tworzenia innowacyjnych przedsiębiorstw w Dolinie Krzemowej (m.in. na Stanford University, Berkeley).

Urząd Patentowy RP realizuje swoje podstawowe zadania w zakresie:

KONTAKT

Elżbieta Wyraz

Elżbieta Wyraz

Koordynatorka programu Shesnnovation Academy

e.wyraz@perspektywy.pl

Joanna Lisiecka

Joanna Lisiecka

Dyrektorka Programowa - Perspektywy Women in Tech

j.lisiecka@perspektywy.pl