Ekspertki i eksperci

>

Agnieszka Besiekierska

Agnieszka Besiekierska

Agnieszka Besiekierska

Kancelaria Noerr
Prawniczka

ŻYCIORYS

Agnieszka od kilkunastu lat doradza przedsiębiorcom, największym spółkom z sektora informatycznego i nowych technologii, pracując w renomowanych międzynarodowych kancelariach. Zapewnia wsparcie przy problemach prawnych związanych z IT, ochroną danych osobowych i nieosobowych, prawem konsumenckim, ochroną własności intelektualnej i know how, e-commerce, i prawem telekomunikacyjnym. Posiada doświadczenie zarówno w zakresie pionierskich przedsięwzięć na polskim rynku, dużych mulitjurysdykcyjnych projektów, jak również w ramach obsługi prawnej bieżącej działalności.

Agnieszka śledzi z pasją nowe trendy technologiczne i stale kształci się, również korzystając z wiedzy i doświadczeń czołowych firm technologicznych. Agnieszkę wyróżnia ponadto interdyscyplinarne podejście do doradztwa: posiada certyfikaty Prince2 Foundation oraz ITIL Foundation, studiuje zarządzanie projektami na Politechnice Warszawskiej.

Jest adwokatem, absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu Szczecińskiego oraz studiów doktoranckich i studiów LL.M. na Uniwersytecie w Rostocku. Jest autorką i współautorką licznych publikacji z zakresu prawa nowych technologii.

Pracuje w języku polskim, angielskim oraz niemieckim.

Obszary, w których doradza:

  • ocena prawna modeli biznesu w Internecie;
  • umowy IT (rozwoju, wdrożenia, utrzymania);
  • aspekty prawne cyberbezpieczeństwa.