Ekspertki i eksperci

>

Magdalena Surowiec

Magdalena Surowiec

Magdalena Surowiec

Unfold.vc
Managing Partner

ŻYCIORYS

Ma wieloletnie doświadczenie w tworzeniu strategii biznesowych, procedurach budowy efektywnie działających zespołów (zwłaszcza w środowisku technologiczno-kreatywnym), zarządzaniu sytuacjami kryzysowymi, planowaniu i wdrażaniu strategii sprzedażowych oraz marketingowych. Mediatorka i consultantka badania diagnostycznego dedykowanego liderom L.E.A.D.

 

W lipcu 2021r. dołączyła do zespołu funduszu Unfold.vc jako Managing Partner. Unfold.vc inwestuje w przedsięwzięcia biznesowe z zakresu nowych technologii w sektorach medtech, biotech, martech oraz foodtech.

 

Wcześniej przez 3 lata pełniła funkcję Managing Partner w funduszu Leonarto VC gdzie współpracowała ze spółkami portfelowymi z branży: Biotech (Genomtec, Bioavlee, Bioceltix), FoodSafe (Terrabio), Hightech (APS), HRtech (Universality, Challenge Rocket) w zakresie pozyskiwania finansowania, poszukiwania dróg dezinwestycji, realizacji procesów marketingowych, umacniania relacji z inwestorami, budowy modeli biznesowych, planowania i realizacji strategii wzrostu wartości spółki na podstawie wyznaczanych KPI, wdrażania metod „zwinnego” zarządzania wsparcia spółek przy przygotowaniach do wejścia na giełdę.

 

W latach 2010-2014 pełniła funkcję prezesa zarządu Lemon Sky, jednej z czołowych agencji digitalowych w Polsce (zaczynała tam w 2000 r.) współzarządzając z Beata Turlejską ostatecznie 100 osobowym zespołem. Pozycja na rynku, wartość agencji i portfolio klientów wzbudziły zainteresowanie globalnych koncernów reklamowych: w marcu 2014 r. Lemon Sky stało się częścią najstarszej na świecie sieciowej agencji J. Walter Thompson. Magdalena Surowiec współprzygotowała proces negocjacji i sprzedaży spółki, aby po finalizacji transakcji odpowiadać za rozwój biznesu i połączenie obu struktur agencyjnych.