Mentorki i mentorzy

>

Tomasz Dławichowski

Tomasz Dławichowski

Tomasz Dławichowski

Timecode Film Production
Partner&Managing Director

ŻYCIORYS

Producent i dyrektor zarządzający w Timecode Film Production. Wice-prezes  Stowarzyszenia Producentów Reklamowych (SPR). Ukończył Instytut Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim i Zarządzanie w Mediach na Akademii Leona Koźmińskiego.

Od 2004 roku jest współwłaścicielem studia Timecode Film Production, specjalizującego się w produkcji filmów do komunikacji marketingowej (reklamy, branded content, animacje). Studio wyprodukowało filmy do ponad 200 kampanii reklamowych dla polskich i zagranicznych marek, zdobywając nagrody w najważniejszych branżowych konkursach (EFFIE, KREATURA, ZŁOTE ORŁY, PROMAX/BDA, MEDIA TRENDY, PIKE, ZŁOTE SPINACZE). Klientami Timecode były  m.in. marki: Allegro, BLIK, BMW, Citroen, Ford, Google, Ikea, Intel, KIA, Lays, Nescafe, Oral-B, Panasonic, Samsung, Sony, Tchibo, T-mobile, Toyota, Volkswagen,  Sephora, Żywiec.


Był producentem programów telewizyjnych, emitowanych przez National Geographic, CNBC Universal oraz Discovery Channel, a także filmów dokumentalnych, nagradzanych na międzynarodowych festiwalach, w tym na prestiżowym Worldwide Short Film Festival w Toronto.

Aktywnie współtworzy branżę kreatywną. W 2017r. powołał konkurs Timecode Akcja Animacja, którego celem jest wyszukiwanie młodych talentów w dziedzinie motion designu. Od 2019 roku zasiada w kapitule ogólnopolskiego rankingu „50 kreatywnych” magazynu Brief. Pasjonuje się strategią komunikacji, nowymi technologiami i zagadnieniami komunikacji społecznej. Popularyzator projektów z pogranicza filmu dokumentalnego i reklamy – tzw. branded content.